LETAR XR LABORATUVARI

DÜNYANIN EN ETKİLİ EĞİTİM TEKNOLOJİSİ

LETAR, eğitim teknolojileri alanında uzmanlaşmış ABD, AB, Japonya ve Türkiye merkezli kuruluşların iş birliğinden doğan; eğitim için özel olarak geliştirilmiş XR (Extended Reality) çatısı altında AR, VR ve MR teknolojilerini K12 eğitim öğretim programına uyarlayan dünyadaki tek eğitim platformudur.

Eğitsel tasarımıyla öğrencinin kendi öğrenme sürecinde etken bir rol kazanmasını sağlayan, dünyanın en geniş kapsamlı XR içeriğidir. Merak ve keşif duygularını artırır, kalıcı öğrenmeyi destekler. Analitik ve uzamsal düşünme becerilerini, bilimsel süreç bererilerini, problem çözme berilerini en üst seviyeye çıkarır.

Ortaokulda fen bilimleri ve matematik; lisede fizik, kimya, biyoloji, matematik ve coğrafya ders içerikleri 350’den fazla eğitimcinin desteği ile, deneyimli yazılım mühendisleri tarafından hazırlanmıştır. Dünyada XR teknolojisini ilk defa öğretim programına uygun ve uyarlanabilir şekilde sunan LETAR, benzersiz yazılımı ve içerikleri ile eğitimcilere ve öğrencilere sınırsız sayıda özgün içerik oluşturma imkânı verir.

Donanım Çözümü

LETAR Labs XR Station

YAŞAM KADAR GERÇEK

Eğitime özel tasarlanmış bir öğrenme istasyonudur. Karma gerçeklik (XR) teknolojisini kullanarak, artırılmış gerçeklik (AR) ve sanal gerçeklik (VR) teknolojilerini bir arada sunan dünyanın en gelişmiş donanım çözümüdür.

Letar Labs XR Station, gözlük olmaksızın artırılmış ve sanal gerçekliği kapsayan genişletilmiş gerçeklik teknolojisiyle öğrencilere eşsiz bir öğrenme deneyimi sunar.

Kullanıcılar Letar Labs XR Station özel kalemini kullanarak gerçeğe en yakın şekilde tasarlanan 3 boyutlu nesneleri kendi ortamlarına taşıyabilir, inceleyebilir, parçalayıp birleştirebilir ve pek çok farklı fonksiyonu kullanabilir. Bu sayede öğrenciler gerçek hayatta gözlemlenmesi ve kontrol edilmesi mümkün olmayan atom, molekül gibi en küçük yapılardan, volkanik dağlar, gezegenler gibi en büyük nesnelere kadar sınırsız bir alanda aktif öğrenme sürecini yaşar.

Herhangi bir 3D gözlük ihtiyaç duymadan kullanılan sistem sayesinde öğrenciler XR deneyimini yaşarken arkadaşları ve öğretmenleri ile 360° kesintisiz iletişime devam edebilir

Kapsam ve İçerik Çözümleri

LETAR Let’s Magic

BİR LABORATUVARDAN DAHA FAZLASI

Letar Laboratuvarı kurulumu yapan okullardaki her öğrenci Letar’ın içerik ve fonksiyonlarını XR ortamında kullanabilir, Letar aktivitelerini gerçeğe en yakın 3D teknolojisi ile deneyimleyebilir. Yaşayarak öğrenmenin gücü tartışılmazdır. Letar, öğrenme ve sistematik düşünme kapasitesini en üst düzeyde tutar, bilginin kalıcılığını destekler.

LETAR Let’s View

DERSLER DAHA İLGİ ÇEKİCİ

Eğitimcilerin Letar’ın benzersiz içeriğini sınıfta ders anlatımında kullanabilmeleri için geliştirildi. Letar’ın 3D fonksiyonları akıllı tahta veya ikinci bir ekrana yansıtılabilir. Böylece, Letar’ın öğretim programına uyumlu zengin içeriği, eğitimciler ve öğrencilerle buluşur.

LETAR Let’s WebXR

EVDE, OKULDA, HER YERDE

Letar WebXR, Letar’ın benzersiz içerik ve fonksiyonlarının evde kişisel bilgisayarlarda da kullanılabilmesi için geliştirildi. Bu teknoloji, Letar ders içeriklerinin öğrenciler tarafından bilgisayarlarda çevrimiçi deneyimlenmesine imkân sağlar. Bu sayede ğrenciler ders konularını evde tekrar edebilir, öğretmenler evde yapılmak üzere proje ve görevler tanımlayabilir.

LETAR Let’s Design

SINIRSIZ YENİ İÇERİK OLUŞTURMA İMKANI

Letar’ın benzersiz yazılımı Let’s Design, sunulan hazır aktivitelerin yanı sıra eğitimcilere sınırsız içerik oluşturma imkânı verir. Eğitimciler Letar’ın aktivite oluşturma aracı sayesinde, her temada öğretim programı kazanımlarına uygun, kendi öğrencileri için özelleştirilmiş, sınırsız sayıda keşif ve meydan okuma içerikleri oluşturup Letar’a yükleyebilir.